Перевезення автотехніки залізничним транспортом

Залізничні перевезення автомобілів хороші тим, що практично будь-який вид транспортного засобу, легковий і вантажний автомобіль, фургон, мікроавтобус, будівельна, сільськогосподарська, дорожня, військова і інша великогабаритна техніка може бути перевезений за допомогою з/д транспорту.

Залізничні перевезення автомобілів може проводитися декількома методами в залежності від використовуваного типу вагона.

Перевезення в вагоні-контейнері. У вагоні-контейнері можна перевозити легкові автомобілі і деякі мікроавтобуси. Контейнер зручний тим, що повністю закриває вантаж від зовнішнього середовища, тобто від впливу погодних умов і від можливого злого умислу. Крім того автомобіль в контейнері цілком добре закріплюється, так що виключається можливість його пошкодження.

Перевезення в вагоні-сітці, вагон-сітка місткіший, ніж вагон-контейнер, проте вагон-сітка не є закритим, тобто автомобіль може бути підданий різним впливам. У вагоні-сітці також можна перевозити мікроавтобуси і легкові автомобілі і коштувати це буде трохи дешевше через кількість перевезених авто і через простоту навантаження і кріплення. Перевезення в вагоні-сітці застосовують зазвичай у випадках, коли необхідно перевезти автомобіль на невелику відстань.

Перевезення на відкритій платформі. Такі перевезення використовуються для великогабаритної техніки, в тому числі вантажних автомобілів, тягачів і т.п. Кріплення здійснюється спеціальними пристроями, такими як стягнуті ремені, троси, кріпильні гачки та кільця. Крім цього техніка може бути прихована брезентом або поміщена в спеціальний чохол, все це забезпечує збереження вантажу, що перевозиться.

Безпека при транспортуванні
Так як автомобіль - це складний механізм, який представляє з себе сукупність багатьох технологічних рішень, то перевезення автомобілів залізницею можуть представляти деяку небезпеку, яку необхідно усунути. Яким чином це зробити?

По-перше, з бака потрібно злити паливо, а акумулятор від'єднати.
По-друге, потрібно усунути течі всіх рідин (охолоджуючої, гальмівної рідини) з систем автомобіля.
По-третє, між двигуном і покриттям вагона, а також між мостами і осями повинна бути прокладена захисна плівка.
Ну, і по-четверте, автомобіль повинен бути добре закріплений і загальмований ручним гальмом для виключення його скочування.
Перевезення автотехніки залізничним транспортом має наступні переваги:

Залізниці поширені по всій країні, тому є можливість доставки майже в усі великі міста.
Залізниця забезпечує достатньо високу безпеку перевезень, будь то вагон-сітка або вагон-контейнер.
Швидкість доставки залізницею цілком прийнятна, як власне і терміни доставки.